۹:۳۹:۴۰ - یکشنبه ۷ آذر ۱۳۹۵
نماینده مردم گرمی در مجلس:
آبهای مرزی اردبیل مهار شود
نماینده مردم شهرستان گرمی در مجلس شورای اسلامی گفت: باید هر چه زودتر راهکاری اساسی برای خارج شدن آبهای مرزی از استان اردبیل اتخاذ شود، چرا که این امر نگران‌کننده است.

به گزارش ارس رسا، میرحمایت میرزاده ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل شرکت آب منطقه استان اردبیل اظهار داشت: یکی از دغدغه‌های اساسی استان اردبیل مهار آبهای مرزی است که باید هر چه زودتر راهکار اساسی برای خارح شدن آبهای مرزی از استان اردبیل اتخاذ شود تا آب در این منطقه هدر نشود.

وی با اشار به اینکه متاسفانه هم‌اکنون بخش زیادی از آب در استان اردییل  به ویژه در شهرستان گرمی خارج از کشور واریز می‌شود، افزود: این امر تاسف‌بار بوده و انتظار می‌رود مسئولان مربوطه اقدامات اساسی را برای جلوگیری از ورود آب به خارج از کشور انجام دهند.

نماینده مردم شهرستان گرمی در مجلس شورای اسلامی گفت: مسئله آب از اهمیت بالایی در کشور برخودار است، چرا که توسعه و پیشرفت کشور در حال حاضر منوط به اقدامات اساسی در حوزه منطقه‌ای آب است و نیاز است مسئولان مربوطه در سال اقتصاد مقاومتی اقدامات عملی انجام دهند.

میرزاده تصریح کرد: شهرستان گرمی در سالهای گذشته و هم‌اکنون در بخشهای کشاورزی و آب از محرومیتها رنج می‌برد که این امر برای استان اردبیل اهمیت بسزایی دارد.

وی با بیان اینکه مجمع نمایندگان استان اردبیل با جدیت پیگیر مشکلات آب در بخش کشاورزی استان اردبیل هستند، اظهار کرد: در این زمینه اقدامات بسیار مطلوبی توسط مسئولان مربوطه انجام شده ولی این اقدمات با توجه به ظرفیتهای منطقه قابل قبول نبوده و باید برنامه‌های هدفمندی در رابطه با توسعه بخش کشاورزی و آب منطقه انجام شود.

میرزاده افزود: داود نجفیان در زمان فعالیت خود در شرکت آب منطقه‌ای استان اردبیل اقدامات خوبی را انجام داد و یکی از مدیرانی بود که در عمل برای تحقق اقتصاد مقاومتی و براساس منویت مقام معظم رهبری تلاشهای بسیاری کرد و به همین دلیل امیدواریم از ایشان در سطح بالای مدیریت آب کشور استفاده شود.
تسنیم

ويژه نامه
تازه های خبر
آمار وبسایت
  • بازدید امروز: 1606
  • بازدید دیروز: 1889
  • کل بازدیدها: 1509248
وب لوکس موسسه خیریه آرزو وب لوکس وب لوکس وب لوکس وب لوکس
چندرسانه اي