۱۸:۵۲:۱۷ - پنج شنبه ۲ دی ۱۳۹۵
حاشیه ای بر مصاحبه اخیر فرماندار
آقای فرماندار فرزندان انقلاب را از باد نترسان که آنان خود گردبادند!
جناب آقای صمدی فرماندار شهرستان پارساباد مغان چند روز پیش در حوزه شهرستان شما اتفاقی رخ داد که جای تاسف و خوشحالی دارد تاسف بخاطر اینکه یکی از مسئولان ورزشی آن شهرستان با ارتقاب به فساد موجبات ناراحتی همشهریان خصوصا ورزشکاران انقلابی آن منطقه را فراهم ساخت و جای خوشحالی برای مردم ولایتمدار پارساباد بخاطر

جناب آقای صمدی فرماندار شهرستان پارساباد مغان چند روز پیش در حوزه شهرستان شما اتفاقی رخ داد که جای تاسف و خوشحالی دارد تاسف بخاطر اینکه یکی از مسئولان ورزشی آن شهرستان با ارتقاب به فساد موجبات ناراحتی همشهریان خصوصا ورزشکاران انقلابی آن منطقه را فراهم ساخت و جای خوشحالی برای مردم ولایتمدار پارساباد بخاطر اینکه حکومت اسلامی مبارزه با فساد مالی و اخلاقی را در بین مسئولان با تمام توان رصد می کنند و این یعنی اجرای عدالت برای نظام مهم است حرکتی که انقلاب اسلامی را برای جهانی شدن پویا تر و مردم را بیشتر عاشق نظام  و رهبر معظم انقلاب می کند .

اما بیشتر از همه چیز به حرف های کنایه دار شما متاسفم که در فضای مجازی با اشاره به ماده ۳۵۳ قانون آیین دادرسی کیفری، انتشار چنین خبری از طرف همکاران خبرنگارم را ایجاد یاس و نامیدی در ملت دانسته و گفته اید : متاسفانه برخی خبرنگاران و فعالان شبکه های اجتماعی با غوغاسالاری و جنجال و رعایت نکردن اخلاق و اصول حرفه ای، دنبال سیاه نمایی دستاوردها و خدمات نظام و دولت، تامین منافع شخصی و جناحی و بازی با آبرو و حیثیت اشخاص حقیقی و حقوقی هستند.

همچنین شما با اشاره به همین رویداد خبری گفته اید هم اکنون دهها پروژه ریز و درشت در این منطقه در دست اجراست، اگر به فکر پیشرفت ،عمران و آبادانی منطقه هستید این خدمات و فعالیت ها و خواسته ها و مطالبات به حق مردم را به صورت صادقانه و دلسوزانه اطلاع رسانی کنید .

آقای فرماندار اولا هر کس در جامعه، وظیفه ای بعهده دارد که باید بدون هیچ چشم داشتی به وظیفه خود عمل کند تا این انقلاب مردمی که زمام امور آن در دستان فقیه ای عادل و دلسوز است راه خود را با تمام قدرت در برابر دشمان و بدخواهان داخلی و خارجی به پیش ببرد در ثانی بنده بعنوان خبرنگار در جامعه ایران اسلامی این سوال را از دارم آیا تاکنون دیدگاه های معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب در مورد وظیفه مسئولان در برابر مردم را مطالعه فرموده اید؟

از دیگاه امام راحل و رهبر معظم انقلاب همه مسئولان نظام در برابر مردم وظیفه خدمتگذاری دارند واگر در این مملکت اسلامی، مسئولی در جای پل، راه آهن، اتوبان و یا سدی را احداث نموده دستش درد نکند که به وظیفه خود جامعه عمل پوشانده  است و همانطور که ما خبرنگاران  وظیفه حراست از حقوق نظام اسلامی را داریم و مطمئن باشید همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند خبرنگاران لحظات نابود شدنی و زوال یافتنی را تثبیت و ابدی می کنند همکارانم نیز لحظاتی را ثبت و رسانه ای کرده اند که لازم بوده است چرا که اگر در بین اقشار مختلف مردم باشید و بپرسید اتفاقا مردم خوشحالند که حکومت اسلامی مورد حمایت آنان و بخاطر منافع ملت بزرگوار ایران اسلامی لحظه  مبارزه با مدیران فاسق رها نکرده است .

حال شما که فرموده اید برخی ها با این کارها می خواهد در جامعه یاس و نامیدی ایجاد کنند خوب بررسی کنید ببینید کدام کارها در مردم یاس و نامیدی ایجاد می کند حرکت ما که وظیفه اطلاع رسانی داریم یا حمایت شما از مسئولی که یقینا بی دلیل دستگیر نشده است.

جناب آقای صمدی فرماندار پارساباد مغان شما ما را مصمم کردید تا در شماره های بعدی نشریه آوای روز بیشتر کار مسئولان را رصد نماییم و در جهت شفاف سازی تحولات منطقه ی همیشه سرفراز مغان،  از کشت صنعت مغان گرفته تا بنگاه های کوچک و بزرگ اقتصادی و ادارات   دولتی از مسئولان بخواهیم عملکرد خود را برای مردم رسانه ای نمایند که این یقینا از وظایف اصلی ما اهل رسانه و از مطالبات بحق مردم در نظام اسلامی است .

ما همچنان راه انقلاب را با تمام توان ادامه خواهیم داد و بیدی  نیستیم که از هر بادی بلرزیم بلکه طوفانی هستیم که امواج دریا ها را به حرکت در می آوریم و سربازی آماده  در رکاب رهبر انقلاب که گوش به فرمان ایستاده ایم .

اما در پایان شما را دعوت می کنم تا دستور امیرمومنان علی (ع) به یکی از فرماندارانش در مورد اجرای حکم فاسقی در حکومت اسلامی را مطالعه نمایید(هنگامى که امیر مومنان علی علیه السلام از خیانت ابن هَرمَه(مأمور بازار اهواز) اطلاع پیدا کرد، به رفاعه(حاکم اهواز) نوشت: وقتى که نامه ام به دستت رسید، فورا ابن هرمه را از مسئولیت بازار عزل کن ، به خاطر حقوق مردم ، او را زندانى کن و همه را از این کار با خبر نما تا اگر شکایتى دارند، بگویند. این حکم را به همه کارمندان زیر دستت ، گزارش کن تا نظر مرا بدانند. در این کار، نسبت به ابن هرمه نباید غفلت و کوتاه شود و الاّ نزد خدا هلاک خواهى شد و من هم به بدترین وجه تو را از کار برکنار مى کنم ، و تو را به خدا پناه مى دهم از این که در این کار، کوتاهى کنى .

اى رفاعه ! روزهاى جمعه ، او را از زندان خارج کن و سى و پنج تازیانه بر او بزن و او را در بازار بگردان ، پس اگر کسى از او شکایتى با شاهد آورد، او و شاهدش را قسم بده ، آن وقت ، حق او را از مال ابن هرمه بپرداز، سپس دست بسته و با خوارى او را به زندان برگردان و برپایش زنجیر بزن ، فقط هنگام نماز زنجیر را از پایش در آور و اگر براى او خوردنى و نوشیدنى و یا پوشیدنى آوردند، مانع نشو و به کسى هم اجازه که بر او داخل شود و راه مخاصمه و طریق نجات را به او بیاموزد و اگر به تو گزارش رسید که کسى در زندان چیزى به او یاد داده که مسلمانى از آن ضرر مى بیند آن کس را مى زنى و زندانى مى کنى تا توبه کند و از عمل خود پشیمان شود.

اى رفاعه ! همه زندانیان را براى تفریح به حیاط زندان بیاور غیر از ابن هرمه را، مگر آن که براى جانش ، بیمناک باشى که در این صورت او را با زندانیان دیگر به صحن زندان مى آورى ، اگر قدرت بدنى دارد هر سى روز، سى و پنج شلاّق بر بدنش مى زنى و قضیه را براى من بنویس و نام جانشین او را هم گزارش کن و حقوقش را قطع کن.

با تقدیم احترام : مدیر مسئول و صاحب امتیاز نشریه آوای روز حسین کوهی زرگر

  1. ياور   دی ۳, ۱۳۹۵  

    دوست عزیز لطفاً انگشت از چانه فرود آر چنان که منظر عموم به تصویرتان حداقل به دید به یک متفکر وعالم نباشد چرا که ماجرای ابن هرمه را خوانده ای لیک نخوانده ای برای چه امیرالمومنین این دستورات را صادر نموده وابن هرمه که بوده وچه رابطه ای با واقعه حادثه دارد ؟فقط یک جمله بگویم که موضوع ابن هرمه اخلال‌گری در نظام اقتصادی حاکمیت وقت خود بود که به حق موجب چنین مجازاتی باید باشد طرف ماجراء حق الناس می باشد، بخشش حق الناس منوط به جلب رضایت صاحبان حق است لیکن حق‌الله از جانب خدای متعال بخشیده می‌شود،حق‌الله با توبه ساقط می‌شود، اگر انسان به خاطر ترک واجبات یا انجام محرماتی که در قلمرو حق‌الله قرار دارد، حق خداوند را زیرپا گذارد، ولی پس از آن توبه نماید، آمرزیده می‌شود. پس دنبال حلالیت باشید که خداوند از گناه خطاکار خواهد گذشت لیکن گذشت از خبط آنکه آبروی فردی را می ریزد و حق الناس را از بین می برد طبق آیات قرانی منوط به جلب رضایت طرف می باشد …سوره مائده آیات ۳۳ و۳۴ را حتما بخوان دوست متعقل ومتفکر

تازه های خبر
آمار وبسایت
  • بازدید امروز: 1478
  • بازدید دیروز: 2964
  • کل بازدیدها: 1035465
وب لوکس موسسه خیریه آرزو وب لوکس وب لوکس وب لوکس وب لوکس
چندرسانه اي