۱۱:۴۲:۱۲ - یکشنبه ۹ آبان ۱۳۹۵
آیا دکتر ملکی با انتصاب فرماندار غیر بومی دست به ریسک بزرگی می زند؟
چند روزی است که موضوع فرمانداری مشگین شهر ،واین که تغییر می یابد و یا اینکه با حمایت بخش وسیعی از افکار عمومی در سمت خود باقی می ماند،نقل وقول محافل سیاسی درشهرستان وافکار عمومی می باشد.

به گزارس ارس رسا،ابراهیم امامی  که در حدود سه سال است عالی ترین مقام اجرایی شهرستان را برعهده دارد، در این مسئولیت  با فراز ونشیبهای مواجه بوده

است، فراز و نشیب هایی که در تمامی حوزه های کاری نمود پیدا می کرد،اما وی توانسته بود با کاربلدی و درایت خود بر تمامی مشکلات موجود فائق آید.

از خصوصیات بارز ابراهیم امامی ارتباط گسترده مردمی با اقشار و طیف های مختلف مردمی ،اخلاق مدار بودن وسعه صدر داشتن وحسن شهرت در شهرستان است که این مسائل باعث شده است  دارای کاریزمای ویژه ای باشد،  به طوری که در  از زمان تصدی گری فرمانداری مشگین شهر وی برای توسعه وپیشرفت این شهرستان قدم های خوبی بر داشته است.

این روزها که موضوع تغییر و یا استقرار ایشان در فرمانداری مطرح می شود بخش وسیعی از افکار عمومی با نگرانی ودغدغه خاص موضوع را پی گیری میکنند و فرمانداری که برای جایگزینی ایشان در بین مردم شایعه است،مردم را دچار سردرگمی کرده است که آیا با وجود فرمانداری قوی در راس قدرت اجرایی شهرستان چرا باید فردی از سرعین وارد این راس قدرت بشود.

عاطف ناصری که ۵۳ ساله است به عنوان گزینه ی مطروحه دهان به دهان می چرخد.

ناصری که هم اکنون فرمادار سرعین است، نه از کاریزمای لازم برخوردار است ونه از مشگین شهر اطلاع خوب ودقیق دارد واز همه مهمتر برای مشگین شهر باعث افت و تحقیر  است که فرماندار یک شهر کوچک که به اندازه یک بخش شهرستان ما جمعیت دارد از طرف استانداری برای به دست آوردن  دل نمایندگان شهرهای دیگر به فرمانداری شهرستان انتخاب شود.

این گونه بر می آید که ناصری اگر بیاید نه از شهرستان مشگین شهر اطلاعی در دست دارد  نه اینکه با جریان های سیاسی ومردم آشنا هست ، و اگر می خواهد آگاه باشدو از طرحهای در حال اقدام اطلاع واخبار جمع آوری کند چندین ماه طول می کشد ومضاف براین آیا به نظر نمی رسد حرکت رو به جلو مشگین در چند سال گذشته ودر زمان فرمانداری امامی باعث حسادت ونگرانی بعضی از محافل و طیف های سیاسی در استان اردبیل به ویژه شهر اردبیل شده است که با این تغییرات وانتخاب فرد غیر بومی می خواهند در روند توسعه مشگین شهر موانعی ایجاد کنند.

اگر در این انتصابات آقای دکتر ملکی نقش داشته باشند که قطعا بدون چراغ سبز ایشان هیچگونه تغییری انجام نمی شود، وی در این تغییر دچار یک اشتباه محاسباتی خواهد شد،اشتباهی که قطعا مشاوران ایشان از آن آگاهند،اما صرفا برای منافع شخصی خود منافع شهرستان را زیر این تصمیم های نابجا له می کنند.

قطع و یقین طیف های سیاسی نزدیک به دولت در مشگین شهر که دارای برش و قدرت مانور زیادی هستند، معلوم نیست با تغییر امامی از راس فرمانداری مشگین شهر در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۶  چه تصمیمی اتخاذ بکنند که این امر یک ظربه ی بزرگ نیز برای دولت محسوب می شود.

قطع و یقین جناب استاندار نیز واقف هستند،که مشگین شهر از ایام دور خواسته یا ناخواسته با شهر گردشگری سرعین مشکل دارند،و آنها بر نمی تابند که استاندار اردبیل شخصی خارج از این شهرستان آن هم از شهری که هیچ وقت آبشان به یک جوی سرازیر نمی شود را به عنوان فرماندار این شهرستان انتخاب بکنند و این اشتباه نابجا قطعا در انتخابات سال آینده نمود پیدا کرده و حتما نیز جایگاه استاندار را متزلزل خواهد ساخت.

اما مساله ی دیگری که در این موضع نمود بیشتری پیدا می کند که آیا ناصری واقعا فرد توانمندی است که می خواهد وارد مشگین شهر شود یا خیر،قطعا اگر فرماندار قوی و دارای ارتباط زیادی بود هیچ وقت مردم سرعین و نمایندگان مربوطه اجازه آن را نمی دادند که وی وارد این شهر شود و دو دستی آن را نگه می داشتند.

ناصری قبلا از فرمانداری سرعین زمانی به عنوان دهیار ویلچیک شمالی،کارشناس امور اجتماعی استانداری،و به مدت ۲ سال نیز بخشدار مرکزی شهر کوچک کوثر بوده است.

سوال این هست،آیا واقعا در شرایطی قرار داریم که نخبگان مشگین شهری را رها بکنیم،نخبگانی که خود ما صادر می کنیم اما در انتصابات از آن مغفول مانده ایم.

اکنون جناب دکتر ملکی و استاندار اردبیل با چالش بسیار بزرگی آن هم چالش افکار عمومی مواجه هستند،افکار عمومی که از چند روز پیش با شایع شدن تغییر فرماندار اقدام به ایجاد کمپین های حمایتی از فرماندار بومی و ابراهیم امامی کرده اند.

موضوعی که می تواند دکتر ملکی و جایگاه استاندار را متزلزل سازد،چون قطعا بعد از این تغییر باید عوامل دخیل در این تغییر منتظر یک سونامی آن هم از نوع افکار عمومی و رسانه ای باشند.

شعاری  که دکتر ملکی در انتخابات مطرح می کرد آن هم حمایت از نیروهای بومی به جای نیروی غیر بومی بود که باید دید چقدر وی به این شعار ها اهمیت می دهد،یا اینکه وی به صورت کامل از نیروی بومی حمایت می کند و همه ی سخنان مطروحه در جامعه شایعه ای بیش نیست؟

جدا از این مسائل که چه کسانی در تغییر فرماندار نقش دارند،برای مردم مشگین شهر این موضوع مهم است که برای تغییر آقای امامی تنها یک دلیل قانع کننده بیاورند که چرا این تغییر انجام می گیرد.

در آخر اینکه  آقای ملکی با تن دادن به انتخاب فرماندار غیر بومی دست به ریسک خیلی بزرگی هم برای خود وهم شهرستان رقم خواهد زد یا خیر که گذر زمان همه چیز را ثابت خواهد کرد.

خیاو نیوز

تازه های خبر
آمار وبسایت
  • بازدید امروز: 16
  • بازدید دیروز: 2093
  • کل بازدیدها: 1906897
وب لوکس موسسه خیریه آرزو وب لوکس وب لوکس وب لوکس وب لوکس
چندرسانه اي