13:48:39 - سه‌شنبه 30 نوامبر 2021
مدیرکل راه و شهرسازی اردبیل خبر داد؛
اختصاص ۷۴ میلیارد تومان برای طرح‌های بازآفرینی شهری اردبیل
اردبیل- مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: برای اجرای طرح‌های بازآفرینی شهری در استان اردبیل ۷۴ میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ارس رسا ، محبوب حیدری در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: طرح‌های خوبی در این حوزه در شهرهای اردبیل، پارس‌آباد، مشگین‌شهر و خلخال در حال اجراست که به تناسب پیشرفت پروژه تأمین منابع از طریق شرکت بازآفرینی شهری و صدور مجوز لازم انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: در شهر اردبیل بخشی از این طرح‌ها در محلات هدف و هسته مرکزی شهر انجام شده و یا در مرحله اجراست که با به نتیجه رسیدن آنها ساکنان این مناطق از مزایای این طرح‌ها بهره‌مند خواهند شد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل احداث طرح‌های عمرانی و خدماتی، بهداشتی و درمانی و همچنین طرح‌های ورزشی را یادآور شد و گفت: ۴۷ میلیارد تومان اعتبار از محل فروش املاک و زمین‌های شرکت بازآفرینی شهری برای نهایی شدن این طرح‌ها در نظر گرفته شده است.

حیدری افزود: در کنار این امر ۱۵ میلیارد تومان از ردیف اعتباری سال ۹۹ و ۱۲ میلیارد تومان اعتبار نیز از محل تأمین قیر رایگان به استان اردبیل اختصاص یافته تا در مجموع با این اعتبارات طرح‌های بازآفرینی شهری اجرایی و عملیاتی شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: برای نوسازی بافت‌های فرسوده محدودیتی در پرداخت تسهیلات بانکی وجود ندارد و بانک عامل استان با همراهی مناسب سعی دارد به طرح‌ها و پروژه‌های مصوب تسهیلات مورد نظر را پرداخت کند.

حیدری همکاری خوب شهرداری اردبیل را در احیا و بازسازی مناطق مختلف شهری به ویژه منطقه شهیدگاه و اطراف بقعه شیخ صفی‌الدین اردبیلی یادآور شد و اضافه کرد: تلاش ما بر این است تا پایان امسال بخش عظیمی از طرح‌های مصوب و در حال اجرا در مناطق مختلف را به بهره‌برداری رسانده و زمینه استفاده شهروندان را از مزایای این طرح‌ها مهیا کنیم.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل بیان کرد: در چند محله اطراف اردبیل و سکونتگاه‌های غیررسمی طرح‌هایی در حال اجراست تا شهروندان و ساکنان این منطقه بتوانند از زیرساخت لازم به ویژه آب، برق، گاز، فاضلاب و همچنین طرح‌های ورزشی و بهداشتی بهره‌مند شوند.

تازه های خبر
آمار وبسایت
  • بازدید امروز: 534
  • بازدید دیروز: 2159
  • کل بازدیدها: 5182927
وب لوکس موسسه خیریه آرزو وب لوکس وب لوکس وب لوکس وب لوکس
چندرسانه اي