۲۰:۱۲:۱۵ - یکشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۶
"طنز سیاسی"
بوشدا اَلیم سئندی
دئدیم آقای هاشمی منیم منطقه مین حقین یئییرسن؟ددی فلانی آدمسان اول ال گوروش، گوروم نه اولوب ،منده ال گوروشنده، الین بئله سخدم،بناوا هاشمی دیزین قویدو یئره ددی اده فلانی الیم سندی الیمی بوشدا.

ارس رسا – عزیزی به نقل از یکی از نمایندگان اسبق پارساباد که زمانی به یک اسطوره بدل شده بود،نقل میکند؛
در دوران نمایندگی ام در مورد موضوعی که مربوط به مشکل منطقه بود، مدام به دولت که دوران ریاست جمهوری مرحوم هاشمی بود، نامه مینوشتم و درخواست حل آن را میکردم لیکن دولت توجهی نمیکرد و مدام پشت گوش می انداخت.
گذشت تا اینکه بر حسب قضا یک روز رئیس دولت جهت ادای توضیح به مجلس آمد من هم که فرصت را مغتنم میدیدم منتطر ماندم تا صحبت های وی تمام شود پس از اینکه حرفهای رئیس جمهور تمام شد و از صحن مجلس پایین آمد رفتم جلو تا مشکل منطقه را با وی در میان گذارم تا رسیدم نزد او به شدت گلایه کردم رئیس جمهور نگاهی به من انداخت و گفت فلانی چرا انقدر عصبانی و مشوش هستی اول دست بده احوالپرسی کن بعد ببینم چه میگویی؟ من هم که شدیدا از قضیه مشکل شهروندان دلخور بودم با وی دست دادم و چنان سخت دستش را فشردم که بیچاره هاشمی از شدت درد زانوهایش را زمین گذاشت و در حالی که آه از نهادش بلند میشد ملتمسانه گفت:(… بوشدا الیم سندی)فلانی تو رو خدا رها کن دستم شکست.

لیکن من چون میدانستم این تنها ترین فرصت برای خروج مغان از این بن بست است،گفتم: حالا چی مشکل مغان را حل میکنی یا انگشتانت را خرد کنم؟

و اینک همان اسطوره بعد از چند دوره مجددا با همان حرفهای عوامانه اش قاپ مردم ساده لوح مغان را ربود و به کرسی بهارستان رسید اما به دلیل آنچه که شایستگی اش را نداشت بعد از چهارسال با روسیاهی و برای همیشه با ساختمان بهارستان وداعی تلخ نمود و به عمر سیاسی اش پایان داد.

 

  1. ناشناس   اردیبهشت ۲۴, ۱۳۹۶  

    الحمدلله

تازه های خبر
آمار وبسایت
  • بازدید امروز: 431
  • بازدید دیروز: 1316
  • کل بازدیدها: 573489
وب لوکس موسسه خیریه آرزو وب لوکس وب لوکس وب لوکس وب لوکس
چندرسانه اي