خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
۹۶/۰۶/۱۵ ۱۲:۳۴
شناسه خبر : 27901

تولید پسماند در ایران سه برابر استاندارد جهانی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ارس رسا؛عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه سطح مشارکت مردم درتفکیک زباله پایین است، گفت: تولید پسماند در کشور سه برابر استاندارد جهانی است. ...

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ارس رسا؛عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه سطح مشارکت مردم درتفکیک زباله پایین است، گفت: تولید پسماند در کشور سه برابر استاندارد جهانی است.

شکور پورحسین در گفت و گو با خانه ملت، با انتقاد از اینکه میزان تولید زباله در کشور نگران کننده است، گفت: متاسفانه تولید پسماند در کشور سه برابر استاندارد جهانی بوده و سطح مشارکت مردم درتفکیک زباله پایین است و شهروندان با شهرداری ها همکاری مناسب را ندارند.

نماینده مردم پارس آباد و بیله سوار در مجلس شورای اسلامی، با یادآوری تولید سالیانه ۲۰ میلیون تن زباله در کشور، گفت: تنها بخش اندکی از زباله کشور قابلیت بازیافت داشته و متاسفانه در کشور سیستم درست تفکیک اولیه زباله وجود ندارد؛ این در حالی است که تفکیک زباله از مبدا بهترین راهکار کاهش زمان و هزینه های بازیافت زباله است.

وی با بیان اینکه روزانه ۴۰۰ تن پسماند در بیمارستان های کشور تولید می شود، تصریح کرد: متولی مدیریت و ساماندهی زباله ها شهرداری ها است و نیاز است دستورالعمل ها و برنامه جامع و کاملی را برای ساماندهی زباله های شهری و بیمارستانی تدوین کند.