۱۱:۵۴:۴۱ - سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۵
خسارت ۳۵ میلیاردی زلزله به تاسیسات زیربنایی شهرستان پارس آبادمغان
فرماندار پارس آباد میزان خسارت‌های وارد شده ناشی از زلزله ایمیشلی جمهوری آذربایجان در شهرستان مرزی پارس آبادمغان را ۳۵ میلیارد ریال اعلام کرد.

به گزارش ارس رسا اکبر صمدی اظهار داشت : زلزله ۵٫۲ ریشتری صبح دیروز ایمیشلی جمهوری آذربایجان که پس لرزه های آن در پارس آبادمغان نیز احساس شد، در بخش راه‌ها، معابر، ساختمان‌های عمومی و دولتی در این شهرستان ۳۵ میلیارد ریال خسارت وارد کرده است.

thum-5ddc45430bb7b4c626c-1_35321

وی با بیان اینکه بیشترین خسارت مالی به اماکن مسکونی و تاسیسات زیربنایی وارد شده است، گفت: در این زلزله ۲۰ میلیارد ریال به بخش ساختمانی، مسکن و ۱۵ میلیارد ریال به تاسیسات زیربنایی شهرستان پارس آباد خسارت دیده است.

فرماندار شهرستان پارس آباد تصریح کرد: وقوع زمین لرزه همچنین موجب ایست قلبی و مرگ یک پیرمرد ۶۳ ساله و مصدومیت دو شهروند پارس آبادی حین فرار از منزل شد که مصدومان حادثه به صورت سرپایی مداوا شدند.

مقارن دوشنبه ۱۲ مردادماه زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۵٫۲ ریشتر ایمیشلی در جمهوری آذربایجان بوقوع پیوست که با توجه به اینکه این منطقه در نقطه مرزی با کشورمان واقع شده پس لرزه‌های آن شهرستان مرزی پارس آبادمغان را نیز لرزاند.

منبع: آران مغان

تازه های خبر
آمار وبسایت
  • بازدید امروز: 2044
  • بازدید دیروز: 1954
  • کل بازدیدها: 1906832
وب لوکس موسسه خیریه آرزو وب لوکس وب لوکس وب لوکس وب لوکس
چندرسانه اي