19:35:22 - چهارشنبه 13 فوریه 2019
خودروسازان حق گران کردن خودرو های پیش فروش را ندارند
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: خودروسازان موظف به عرضه خودروهای پیش‌فروش شده با نرخ توافقی هستند و حق گران کردن آنها را ندارند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ارس رسا ؛ عباس تابش روز چهارشنبه در آیین معارفه رییس صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل افزود: تولید خودروسازهای داخلی در ۲ شرکت ایران خودرو و سایپا از یک هزار و ۵۰۰ خودرو نیز فراتر رفته و برای تعدیل و مناسب ‌سازی قیمت‌ ها تصمیمات مورد نظر اتخاذ شده است.
وی بیان کرد: بر اساس توافق بعمل آمده ۲۰ درصد تولید خودروسازها به صورت فروش فوری به متقاضیان واگذار خواهد شد البته امکان دارد در برخی از شرکت‌های خودروساز این تعداد متفاوت باشد.
تابش حمایت از سرمایه‌گذاران و بستر سازی کارآفرینی در کشور را مورد تاکید قرار داد و گفت: دولت تدبیر و امید در حوزه اشتغال تسهیل‌ گری را مد نظر قرار داده و ضروری است در کارآفرینی و سرمایه گذاری از کارشکنی ها پرهیز شود.
او با بیان اینکه در جنگ اقتصادی نیازمند برنامه ریزی و برخورداری از اتحاد و عقلانیت مناسب هستیم ، افزود: برای تبدیل تهدید ها به فرصت باید اقدام موثری صورت گیرد.
تابش افزود: در چنین شرایطی باید مسئولان تمام ظرفیت خود را برای برطرف شدن مشکلات بکار گیرند تا شاهد رونق تولید و اشتغال در کشور باشیم.
عباس کریمی ، معاون اقتصادی و توسعه مدیریت استاندار اردبیل هم در در این آیین گفت: افزایش ۹۹ درصدی ارزش ریالی صادرات و ۱۱۱ درصدی ارزش وزنی محصولات از ابتدای سال جاری نشان دهنده تحول مناسب در صادرات استان است.
وی افزود: یکی از مهم ترین دغدغه‌ های دولت توجه به رفع مشکلات بیکاری و سرمایه‌ گذاری بوده و برای رسیدن به این اصل نباید از حوزه صادرات و تجارت محصولات تولیدی استان غفلت کرد.
به گفته وی، دستیابی به رهنمودها و اهداف تبیین شده در سیاست‌ های اقتصاد مقاومتی نیازمند توسعه اقتصادی و متوازن بوده و با همدلی و تلاش مسئولان استانی در این خصوص می‌توان گام‌ های ارزنده ‌ای برداشت.
کریمی به موقعیت خاص جغرافیایی استان اردبیل که به عنوان دروازه ورود به کشورهای همسایه حوزه قفقاز محسوب می‌شود اشاره کرد و افزود: ایجاد ۱۶ ناحیه صنعتی در استان که در حال طی کردن مراحل نهایی خود است زمینه ساز ایجاد تحول بزرگی در منطقه شده و با بهره مندی مناسب از این امکان می ‌توان شکوفایی اقتصادی و صنعتی استان را شاهد شد.
در این مراسم از خدمات سید حامد عاملی قدردانی و رامین صادقی بعنوان سرپرست سازمان صنعت ،معدن و تجارت استان اردبیل معرفی شد.

منبع: ایرنا

تازه های خبر
آمار وبسایت
  • بازدید امروز: 443
  • بازدید دیروز: 2159
  • کل بازدیدها: 5182836
وب لوکس موسسه خیریه آرزو وب لوکس وب لوکس وب لوکس وب لوکس
چندرسانه اي