۱۹:۲۷:۳۳ - شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶
رشت،پارس آباد،هفتگل و چند ماجرا/ضرورت مراقب همگانی از کودکان
آنچه بر آتنای هفت ساله و بنیتای شش ماهه و ملیکای هشت ساله در هفتگل، ابوالفضل یازده ساله و … گذشت، هشدارهای فراوانی را برای جامعه ایران در بر دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ارس رسا، آنچه بر آتنای هفت ساله و بنیتای شش ماهه و ملیکای هشت ساله در هفتگل، ابوالفضل یازده ساله و … گذشت، هشدارهای فراوانی را برای جامعه ایران در بر دارد. در این میان از اتفاق تکان دهنده قتل پسر بیست و یک ساله به دست دوستانش در مهاباد نیز نباید بی تفاوت عبور کرد.

بزه های رخ داده توسط قاتلانی با سنین ۱۴ تا ۴۵ سال رخ داده است و از این رو به نظر می رسد لازم است تدابیری جدی برای بسته شدن راه بر خطر دوباره بسته شود.

یک – فضای مجازی این فرصت را برای انعکاس اخبار تکان دهنده در جای جای جهان فراهم کرده است اما باید در نظر داشت که هستند بیماران روانی و مشکل داری که حتی از خواندن شرح جنایات رخ داده لذت برده و شاید در ذهنشان با مشابه سازی، نقشه هایی برای انجام چنین بزه هایی را در سر بپرورانند. برخی از این قاتلان و بزهکاران در تمامی جهان، برای مشهور شدن دست به بزه می زنند و برایشان شهرت مثبت و منفی تفاوتی ندارد، به این ترتیب وقتی پرشمار پست هایی در خصوص این قاتلان منتشر می شود، ممکن است افرادی که بیماری هایی از این دست دارند برای مشهور شدن ترغیب به استفاده از این روش ها شوند. این نکته باید حتما مد نظر کاربران قرار گیرد و لازم است پلیس، جامعه شناسان، کارشناسان مسائل اجتماعی به درستی این موضوع را مورد تبیین قرار دهند.

دو – به نظر می رسد انتشار گسترده این اخبار نتوانسته است اندکی از قساوت قاتلان و بزهکاران بکاهد. این افراد یا مخاطب احساسات عمومی نبوده اند یا اصلا اهمیتی به موج همدلی و همدردی نمی دهند. به این ترتیب برای دست به دست کردن پست باید مولفه مذکور را مد نظر قرار داد.

سه – به نظر می رسد این گرسنگی جنسی در ایران لازم است با تدابیری اندیشیده شده برطرف شود. مردی که با زن و فرزند، کودکی هفت ساله را طعمه هوس های شیطانی خود می کند، ناپدری صیغه ای که پسری دو ساله را مورد تجاوز قرار می دهد و پسری ۱۴ ساله که برای تعمیر دوچرخه اش جان دختر بیگناهی را می گیرد و … همگی در گوشه و کنار ما رشد کرده اند.

شاید برای پیشگیری از این اتفاقات لازم است همه ما، پدران و مادران و دختران و پسران باید جدا از آموزش کودکان و افراد خانواده مان برای دفاع از خود، دست به مراقبت از خود و اجتماعمان بزنیم. باید مراقبت از تمامی افراد را در دستور کار قرار دهیم. قاتل گاهی در قامت دوست، گاهش در قامت همسایه و گاهش در قامت همسر صیغه ای و … خود را نشان می دهد. جدا از مراقبت از تمامی جوانب، تلاش برای پایدار نگه داشتن نهاد خانواده، باید از تمامی کودکان سرزمینمان دفاع کنیم. امروز اگر همه ما مراقبت از کودکان اطرافمان را در دستور کار قرار دهیم شاید فردا حوادث تلخی از این دست دیگر رخ ندهد. تنها به دست به دست کردن پست ها بسنده نکنیم. اگر کودکی را بی همراه یا با همراهی ناموجه در خیابان دیدیم، حتما حساسیت به خرج دهیم و از در حمایت از این کودکان برآییم تا ایرانمان را در جایگاهی که شایسته آن است قرار دهیم. این روزها کمبود هشتک ما همه مراقب کودکان سرزمینمان هستیم سخت به چشم می آید.

 

منبع: بولتن نیوز

 

ويژه نامه
تازه های خبر
آمار وبسایت
  • بازدید امروز: 1584
  • بازدید دیروز: 1889
  • کل بازدیدها: 1509226
وب لوکس موسسه خیریه آرزو وب لوکس وب لوکس وب لوکس وب لوکس
چندرسانه اي