16:10:31 - جمعه 5 مه 2017
رهبر کره شمالی: آماده حمله باشید
رهبر کره شمالی حین بازدید از ادوات جنگی مستقر در منطقه مرزی، ضمن اعلام آماده باش رزمی، از طرح خود برای حمله به کره جنوبی خبر داد.

به گزارش ارس رسا به نقل از شریان نیوز؛ رهبر کره شمالی حین بازدید از ادوات جنگی مستقر در منطقه مرزی، ضمن اعلام آماده باش رزمی، از طرح خود برای حمله به کره جنوبی خبر داد.

«کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی به نیروهای نظامی این کشور گفت نهایت هوشیاری خود را حفظ کنند تا هرگاه وی اراده کند، قادر به شکستن پشت دشمن باشند.

وی این فرمان را حین بازدید از جنگ افزارهای سنگینی که نزدیکی مرز این کشور با کره جنوبی مستقر است، صادر کرد.

در عین حال، کیم از طرح خود برای حمله به کره جنوبی خبر داد.

گفتنی است منطقه ای که امروز جمعه مورد بازدید کیم قرار گرفت در نزدیکی جزیره «یئونگ پیونگ» است که با فاصله ۱۲ کیلومتر از خاک کره شمالی، از خطوط مقدم در نبرد احتمالی با همسایه جنوبی محسوب می شود.

یگان های نظامی مستقر در این منطقه، مجهز به سکوهای پرتاب راکت و واحدهای توپخانه ای هستند که خاک کره جنوبی را در تیررس خود قرار می دهند.

اظهارات رهبر جوان کره شمالی در حالی ایراد شد که در هفته های اخیر دامنه تنش های پیونگ یانگ-واشنگتن تا احتمال برخورد نظامی گسترده شده است.

این در حالی است که آمریکا علیرغم اعزام ناوگروه کارل وینسون به منطقه و تکرار مداوم این جمله که «همه گزینه ها روی میز است» از اقدام نظامی به عنوان آخرین راه حل نام برده و مدعی است با همکاری چین، همچنان امیدی به حل مناقشه از راه دیپلماتیک وجود دارد.

تازه های خبر
آمار وبسایت
  • بازدید امروز: 461
  • بازدید دیروز: 2159
  • کل بازدیدها: 5182854
وب لوکس موسسه خیریه آرزو وب لوکس وب لوکس وب لوکس وب لوکس
چندرسانه اي