18:17:42 - چهارشنبه 24 آگوست 2016
ادعای یک روزنامه روس:
روسیه می خواست پایگاه دائمی در ایران داشته باشد
روزنامه «کامرسانت» روسیه به نقل از منابع نظامی روس ادعا کرد که مسکو قصد داشت از پایگاه همدان به صورت پایگاهی دائمی استفاده کند اما ایران با این کار مخالفت کرد.

به گزارش ارس رسا ، وزارت دفاع روسیه هفته گذشته در بیانیه‌ای اعلام کرد جنگنده‌های دوربرد روس از نوع  «تو-۲۲ ام۳» و هواپیماهای جنگی «سوخو- ۳۴» روز یکشنبه ۲۴ شهریورماه با برخاستن از پایگاه هوایی نوژه همدان حملاتی را علیه مواضع گروه‌های تروریستی داعش و جبهه النصره در استان های حلب، دیرالزور و ادلب سوریه انجام دادند.

بمب+افکن+روسیه

خبرگزاری اینترفکس به نقل از وزارت دفاع روسیه تاکید کرد که نیروهای هوایی روسیه، بر اساس توافقات دوجانبه با تهران و بسته به وضعیت و شرایط در سوریه، از پایگاه هوایی همدان ایران استفاده می‌کنند.

درست یک هفته پس از انتشار این خبر روز دوشنبه اول شهریورماه خبرگزاری ریانووستی روسیه گزارش داد که مسکو فعلا استفاده از پایگاه هوایی همدان را به حالت تعلیق درآورده است.

در همین روز، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت خارجه ایران نیز گفت: حضور روسیه در ایران موقت و با هماهنگی بود و آنها نه در ایران پایگاه دارند و نه مستقر شده‌اند.

شب گذشته نیز محمد دهقان وزیر دفاع ایران با بیان این مطلب از انتشار اخبار مربوط به حضور جنگنده‌های روسی در ایران از سوی مسکو انتقاد کرده بود.

روزنامه «کامرسانت» روسیه امروز سه‌شنبه دوم شهریورماه به نقل از منبعی در فرماندهی نیروهای نظامی روسیه مدعی شد: «در این جریان ارتش روسیه قصد داشت تا از پایگاه هوایی ایران نه تنها به عنوان یک سکوی پرواز جنگنده‌های خود استفاده کند، بلکه می‌خواست این پایگاه هوایی ایران را به عنوان یک پایگاه نظامی تمام عیار در اختیار داشته باشد و بتواند زرادخانه‌های تسلیحاتی مرتبط خود را نیز در آن مستقر کند، اما طرف ایرانی با این گزینه موافقت نکرده است».

منبع نظامی روزنامه کامرسانت تأکید کرده که استفاده از پایگاه همدان «نقش بزرگی» در حمایت از نیروهای دولت روسیه در استان‌های حلب و دیرالزور و ادلب ایفا می‌کرد اما در این مرحله به نظر می‌رسد که طرفین درگیر «سوءتفاهم» شده‌اند.

 

منبع : افکار نیوز

تازه های خبر
آمار وبسایت
  • بازدید امروز: 501
  • بازدید دیروز: 2159
  • کل بازدیدها: 5182894
وب لوکس موسسه خیریه آرزو وب لوکس وب لوکس وب لوکس وب لوکس
چندرسانه اي