۱:۳۶:۵۷ - یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶
طعمه قاتل بعد از آتنا، چه کسی بود؟
مادر آتنا در اتاق خواب، در حال استراحت است. گویا بعد از ماجرای قتل دخترش در بستر بیماری گرفتار شده است. با اینکه نزدیک ۴۰ روز از ماجرای آتنا می گذرد ولی هنوز افراد بسیاری به منزل رفت و آمد می کنند.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ارس رسا به نقل از روزنامه قانون ؛ پدر آتنا، را در منزل مادرزنش می بینم. آنها در منزل خودشان زندگی نمی کنند. زندگی در آنجا برایشان سخت و جانگاه است. به همین دلیل به منزل مادربزرگ آتنا آمده اند. مادر آتنا در اتاق خواب، در حال استراحت است. گویا بعد از ماجرای قتل دخترش در بستر بیماری گرفتار شده است. با اینکه نزدیک ۴۰ روز از ماجرای آتنا می گذرد ولی هنوز افراد بسیاری به منزل رفت و آمد می کنند. پدر آتنا ساده تر از آن است که فکرش را می کردم. وقتی که از او می خواهم درباره نحوه آشنایی با مادر آتنا بگوید، از پدرو مادر مرحوم و برادر زن مرحومش هم می گوید…

از ازدواجتون و نحوه به دنیا آمدن آتنا برایم بگوئید؟

من در منزل با پدرم می ماندم. مادرم سرطان کبد داشت. با وجود اینکه کلی اینور و اونور بردیم ولی فایده ای نداشت و مادرم سرانجام فوت کرد. من و پدرم با هم در منزل می ماندیم. پدرم هم پیر بود. من باید از او هم مراقبت می کردم. همان ایام زن داداش من پیش قدم شد برای اینکه برای من زن بگیرند. همسر من فامیل زن داداشم بود. خلاصه رفتیم و آشنا شدیم و قرار ازدواج گذاشتیم. متاسفانه دو ماه بعد از این ماجرا ، زن داداشم که برایم زن پیدا کرده بود، فوت کرد. این بود که ما دیگر عروسی نگرفتیم و من همینطوری و بدون عروسی، زنم را به منزل آوردم. البته علاوه بر مساله فوت زن داداشم، مریضی پدرم هم بود و من می ترسیدم که پدرم هم فوت کند و این ازدواج به سرانجام نرسد. به همین دلیل ما بدون عروسی به خانه پدری من رفتیم. آنموقع من خودم بیکار بودم و هر سه ما ؛ یعنی من، پدرم و همسرم با حقوق بازنشستگی پدرم که ۲۰۰ هزار تومان بود ، روزگار می گذراندیم.

این  ماجرا چه سالی بود؟

سال ۱۳۸۴یا ۱۳۸۵ بود. دقیقا یادم نیست. در هر صورت یکی دو سال بعد از اینکه با پدرم بودیم ، او هم فوت کرد و بعد از مدتی هم حقوق بازنشستگی پدرم قطع شد و من از آن به بعد به دستفروشی پرداختم. یعنی تقریبا ۸ سال می شود که دستفروشی می کنم.

با این اوصاف شما دیر بچه دار شدید؟

نه ما دیر بچه دار نشدیم. ما اساسا بچه دار نمی شدیم. نزدیک ۷ سال بود که بچه دار نمی شدیم. سپس بدون اینکه دارویی بخوریم یا نزد دکتر برویم به یکباره خدا به ما آتنا را داد و ما اولین بچه مان به دنیا آمد. یکی دو سال بعد هم آسنا متولد شد و ما زندگی مان رنگ و بوی تازه و خوبی پیدا کرد.

آتنا چند سال داشت؟

آتنا دقیقا ۶ سال و نیم سن داشت.

موقعی که آتنا گم شده بود ، شایعات زیادی مطرح شد، از جمله اینکه می گفتند شما با یک عده از اهالی کردستان سر زیرخاکی اختلاف دارید و دخترانتان را آنها دزدیده اند؟

من نه تا بحال کردستان رفته ام و نه تا بحال دوست کرد داشتم و نه تا بحال در هیچ جای زمین دنبال زیر خالی نبودم. تنها چیزی که من را به کردستان مربوط می کند، دوستی است که از آنجا جنس می آورد و من هم می خریدم و در بساطم می فروختم. بدین ترتیب این حرفها ساخته و پرداخته ذهن های شایعه ساز است. این افکار الان هم در کمین ما نشستند. من خیلی مراقبت می کنم تا خودم را از شایعه دور کنم. مثلا الان دستور داده اند که من در کشت و صنعت مغان مشغول به کار شوم. من هم اعلام کرده ام که نمی پذیرم. نه اینکه به کار احتیاج نداشته باشم. اتفاقا خیلی هم احتیاج دارم ولی نمی خواهم تداعی شود که من خون دخترم را با کار معاوضه کرده ام. من گفته ام اول از همه قصاص قاتل و بعد هر چیز دیگر.

شما در منزل خودتان زندگی نمی کنید؟

نه اصلا. منزل خودمان که آتنا هم آنجا بود، سقف و دیوارهایش، چنان رنج و غمی بر ما مستولی می­کند که ما دیگر نمی توانیم آنجا زندگی کنیم. در حقیقت ما منزلمان را ترک کردیم . در حالیکه شایعه است که خانواده قاتل شهر را ترک کرده است. ما از روزی که محرز شده است، چنین اتفاقی افتاده دیگر در خانه خود زندگی نمی کنیم.

مادر آتنا هم بیمار هستند؟

بله از آن روز که این اتفاق افتاد، تا الان، مادر آتنا بیمار شد و زیر سرم  و دوا و درمان قرار دارد. و شرایط اسفناک روحی را پشت سر می گذارد. عموما طوری نیست که بتواند سرپا بایستد.

مسولان وزارت بهداشت گفته بودند که تیم مشاوره به پارس آباد فرستادند ، آیا آنها به منزل شما آمده اند؟

بله آمده اند. حدود ۵ بار آمدند و با همسرم صحبت کردند و خیلی هم صحبت هایشان خیلی خیلی ،مفید بود. دستشان درد نکند.

آقا بهنام، ارتباط شما با این قاتل چطور بود؟ لابد یه آشنایی و ارتباط خوبی داشتید که آتنا به ایشان اعتماد کرده است؟

ببینید من کنار مغازه ایشان بساط می کردم. در این منطقه اگر دشمن من هم بود ، داعش هم بود یه سلام علیک طبیعی بود. به هر حال ، سلام و علیک توصیه خداست. این سلام علیک ، تنها ارتباط من با او بود.

شما اصلا خودت به مغازه اسماعیل رفته بودی؟

خیلی قبل تر از اینها، حدود ۶ یا ۷ سال پیش، یکبار پیراهنم را در آن مغازه رنگ کردم. فقط همین. مضاف بر این او طوری برخورد می کرد که کسی فکر نمی کرد که فرد مشکل داری باشد.

آیا در شهر نمی دانستند که او پرونده دارد؟

نه . خیلی ها نمی دانستند. اقوام و برادرانش، چنان از او حمایت می کردند که غیبت ها و دستگیری هایش هیچ وقت علنی نشد. طوری نشد که ما متوجه بشویم وی تا بحال چندین بار دستگیر شده و پرونده دارد. همه اینها را بعد از ماجرای آتنا متوجه شدیم. بعد از اینکه آتنا گم شد ، یک بار یکی از وکلای شهر به من زنگ زد که فلانی این همسایه شما دو تا پرونده قتل و تجاوز دارد که ما هم پیگیری نکردیم.ما همه جا را گشتیم ولی این مغازه و منزل وی را نگشتیم. یعنی این حرف را جدی نگرفتیم.

آخه چرا آنجاها را نگشتید؟

خب من می ترسیدم. می ترسیدم چیزی پیدا نشود و به مردم تهمت الکی زده باشم.

چرا می ترسیدید؟ اینکه تهمت نبوده. شما دنبال دخترتان بودید و طبیعی بود که بخواهید همه جاها را بگردید؟

ما گرچه ریز مسائل او را نمی دانستیم ولی یه حسی به من می گفت که از این آدم باید دوری کنم . نباید با او درگیر بشوم. خب این حسم هم درست از آب در آمد و معلوم شد قاتل فردی خطرناک و بسیار باهوش بوده است. او علاوه بر برخورداری از هوش سیاه، حامیان بزرگی هم در شهر داشت. او همان کسی است که از میوه فروش دزدی می کند و بعد از آن با خودزنی از میوه فروش دیه می گیرد. هر چند که حکم صادره در پارس آباد علیه میوه فروش بعدا در تجدیدنظر می شکند ولی خب چنین آدمی بوده است. با چنین آدمی در افتادن سخت است. آنهم از سوی کسی مثل من . افرادی مثل من ، همیشه مظلوم واقع می شوند. چون نه حامی دارند و نه پول.

ماجرای میوه فروش را شما بطور موثق می دانید؟

بله من به نقل از وکیل میوه فروش، موضوع را برایتان تعریف می کنم. آنطور که وکیل می گوید به مدت ۷ ماه ، میوه فروش با کمبود میوه در بساط خود مواجه بوده است. تا اینکه برای پی بردن به راز این ماجرا، در گوشه ای از مغازه خود دوربین مخفی کار می گذارد و سرانجام از طریق همین دوربین متوجه می شود که دزد میوه ها چه کسی است. این دوربین، همان دوربینی است که در اینترنت پخش شد و همه فکر کردند که دزدی قاتل موجب آبروریزی وی شده است. در حالیکه اصلا اینطور نبود. او کاری کرد میوه فروش به دنبال رضایت گرفتن از او بود.

چطور این اتفاق می افتد؟

خیلی ساده. میوه فروش فیلم را به او نشان می دهد و می گوید می خواهم از تو شکایت کنم. او هم به میوه فروش می گوید بیا بالا( مغازه رنگرزی اش) تا با پرداخت مبغلی رضایت تو را جلب کنم. وقتی میوه فروش به بالا می رود ، اسماعیل خودزنی می کند و با شکایت، حکم پرداخت دیه را می گیرد.

شما از اعترافات قاتل خبری دارید؟

ما زیاد اطلاع نداریم. فقط چیزی که اخیرا به ما گفتند این بود که قاتل اعتراف کرده که نفر بعدی مهدی پسر برادرزنم ( پسردایی آتنا) بوده است.

مهدی چند ساله است؟

۱۰ ساله. اما قدش کوچک بود. مثل خود آتنا کوچک جثه بود. به عکس هایش نگاه نکنید، رشدش کم بود.

مهدی هم به مغازه او رفت و آمد می کرده؟

بله متاسفانه. و به او می گفته که به من کمک کن تا من هم شلوار تو را مفتی رنگ کنم.

آسنا چند سال دارد؟

۴ سال دارد.

آسنا صحبت می کند؟

بله

موضوع را می داند؟

بله خبر دارد ولی چیزی نمی گوید. به او گفته ایم که خواهرت به تهران رفته و بر می گردد. گاهی وقت ها به عکس آتنا نگاه می کند و می گوید آبجی با من قهر کرده ای ؟

به من می گوید: بابا نگذارید من گریه کنم. نمی خواد کسی ناراحت شه. به مامانش می گوید من فدای تو بشم، گریه نکن. مامانش می گه چرا اینطوری می گویی دخترم؟ من به خاطر آتنا گریه نمی کنم که ، آتنا به تهران رفته و بر می گردد ؟ بعد آسنا می گوید که نه خودم دیدم آتنا را گذاشتین زیر خاک و تو و بابا برایش گریه کردین.

اگر کسی به ما می گفت این قاتل است ، ما اصلا باورمان نمی شد. من الان می گویم که برخی نزدیکان قاتل از او هم بدترند.

مگر ۷ برادر نیستند؟

چرا ؟ من ۴ برادر دیگر را نمی شناسم. دو برادر قاتل را می شناسم، آنها از او هم بدتر هستند. اینکه خانواده قاتل می گویند ما جنازه را پیدا کردیم ، دروغ محض است. اگر شما پیداکردید، چرا بعد از ۲۸ روز اینکار را کردید. قبل از آن آیا به پارکینگ نمی رفتید؟ آیا بویی احساس نمی کردید؟ این حرفها ساختگی است تا مردم پارس آباد چیزی به آنها نگویند.

آقا بهنام اعدام یا سنگسار؟ کدام را شما خواهانید؟

من اصلا اعدام نگفتم . من در همه مصاحبه ها با روزنامه ها و همچنین در مستندی که از تلویزیون پخش شد فقط روی سنگسار تاکید کردم. این مطالبه من و مردم پارس آباد است. می خواهم طوری با این فرد برخورد شود تا برای دیگران درس عبرتی شود و دیگر هیچ دختر بچه ای در معرض اذیت و آزار کسی قرار نگیرد.

مردم چقدر با شما ابراز همدردی کرده اند برای پرداخت دیه یا موارد دیگر؟

مردم مغان که همه با هم پشت ما هستند. علاوه بر آن از خرمشهر کارخانه دار زنگ زده و گفته هر کمکی از دستم بر می آید بگوئید تا انجام بدهم. از شیراز بازاری زنگ زده است. از اهواز اینجا آمده بودند. از طایفه بختیاری اینجا آمدند. از قائمشهر ، آستارا ، اصفهان و همه جا آمدند.

تازه های خبر
آمار وبسایت
  • بازدید امروز: 1717
  • بازدید دیروز: 2074
  • کل بازدیدها: 2490362
وب لوکس موسسه خیریه آرزو وب لوکس وب لوکس وب لوکس وب لوکس
چندرسانه اي