۱۷:۰۶:۱۳ - چهارشنبه ۸ دی ۱۳۹۵
مشکلات کارگران در بیله سوار مغان حل می شود
معاون فرماندار بیله سوار مغان گفت: مسائل و مشکلات جامعه کارگری در این شهرستان با هدف پیشگیری از ایجاد مشکل یا چالش های احتمالی رصد و حل می شود.

به گزارش ارس رسا، کریم خسروی روز چهارشنبه در جلسه کمیسیون کارگری بیله سوار افزود: حمایت از تولید ، ایجاد اشتغال و رفع مشکلات واحدهای تولیدی و کارگری در اولویت برنامه های کمیسیون کارگری قرار دارد و در این زمینه منافع دو قشر کارگر و کارفرما باید تامین شود.
او اظهار کرد: همه ما در برابر صیانت از جامعه کارگری وظایفی داریم از این رو همکاری و هماهنگی دستگاه های مرتبط می تواند مسیر را برای حل و فصل مشکلات جامعه کارگری هموار کند.
معاون فرماندار بیله سوار گفت: مسوولان تمام دستگاه های اجرایی منطقه باید نسبت به پرداخت عوارض سطح شهری سالانه خود به شهرداری اقدام کنند تا تعامل و هماهنگی موثری در سطح بهبود وضعیت شهری ایجاد شود.
وی همچنین یکی از راههای تحقق صیانت از نیروی کار و ایمن سازی محیط کاری کارگران را استفاده از کمیته های حفاظت فنی و بهداشت کار در کارگاه ها دانست که شهرداری ها نسبت به برگزاری این کمیته ها اقدام می کنند.
به گزارش ایرنا از روابط عمومی فرمانداری بیله سوار ، رییس اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی بیله سوار هم در این جلسه گفت: بر اساس آمار ۴۴۴ واحد کارگری زیر ۱۰ نفر در این شهرستان به ثبت رسیده و تعداد کارگاه های بالای ۱۰نفر ۱۶ واحد کارگری و تعداد کارگران مشمول قانون کار در این شهرستان ۶ هزار و ۹ نفر است.
مجتبی ماهری افزود: در زمینه بیمه کارگران و کارفرمایان حدود چهار شرکت فعال در حوزه آبرسانی در این شهرستان فعالیت دارند ولی برغم پیگیری ها و مکاتبات بیمه تامین اجتماعی این کارگران در شهرستانی دیگر انجام می شود.
او اظهار کرد: از سال ۸۷ تاکنون سه هزار و ۷۰۴ بازرسی ادواری ، موردی و بررسی حادثه از طریق بازرسی کار در بیله سوار انجام شده است.
رییس اداره آب و فاضلاب روستایی بیله سوار هم گفت: شرکت آب و فاضلاب روستایی با توجه به اینکه از بودجه عمومی دولت استفاده می کند به دلیل تاخیر در اعلام تخصیص اعتبار با مشکلاتی روبرو است.
کارگر افزود: حقوق پنج ماهه کارگران شرکتی این مجموعه تا پایان دی پرداخت خواهد شد.
بیله سوار مغان در شمال اردبیل و در نوار مرزی جمهوری آذربایجان قرار دارد.
خبرنگار: گیتی طالبی *ایرنا

تازه های خبر
آمار وبسایت
  • بازدید امروز: 358
  • بازدید دیروز: 1918
  • کل بازدیدها: 1253447
وب لوکس موسسه خیریه آرزو وب لوکس وب لوکس وب لوکس وب لوکس
چندرسانه اي