12:51:42 - پنج‌شنبه 15 ژوئن 2017
ژنرال ایرانی به عربستان هشدار داد
پایگاه خبری_تحلیلی المانیتور (al-monitor) به انعکاس اظهارات سرلشکر صفوی، مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا پرداخته است.

به گزارش ارس رسا، المانیتور به بخشی از سخنان سرلشکر صفوی اشاره کرده که درباره فروش ۱۱۰ میلیارد دلاری اسلحه واشنگتن به ریاض بوده و نوشته، این مقام ارشد نظامی ایران به عربستان و آمریکا هشدار داده است.

در ادامه این گزارش می خوانیم: مشاور ارشد نظامی رهبر ایران به عربستان سعودی هشدار داد که سرنوشت صدام حسین، دیکتاتور عراق و محمد رضا پهلوی، شاه سابق ایران که حکومتش در سال ۱۹۷۹ سرنگون شد را فراموش نکند.

گفتنی است سرلشکر صفوی در این باره اظهار داشت: پیش از انقلاب، دیکتاتور ایران، شاه از هم پیمان خود یعنی آمریکا خریدهای میلیاردی سلاح و تجهیزات داشت  و صدام با حمایت تسلیحاتی و نظامی آمریکا به ایران حمله کرد، سرنوشت این دو دیکتاتور باید درس عبرتی برای برخی باشد و آنچه مسلم است تاریخ در زمان‌ها و مکان‌های مختلف تکرار خواهد شد، امیدوار هستیم سلاح‌هایی که به این کشورهای عربی فروخته می‌شود، مانند سلاح‌هایی که در زمان شاه، به ایران فروخته شد، روزی دست ملت‌های عربی منطقه بیافتد و علیه آمریکایی‌ها و رژیم صهیونیستی بکار گرفته شود.

وی افزود: گفتار و رفتار رئیس جمهور ایالات متحده و رفتار انتخاباتی وی در برابر عربستان سعودی پیش از انتخابات تناقضات آشکاری با عملکرد وی پس از انتخاب دارد. واقعیت آن است که روسای فعلی و پیشین کاخ سفید به درستی به این موضوع آگاه هستند که منشاء افراط گرایی در منطقه کجااست، لیکن سیاست‌ها و انگیزه‌های مالی باعث تغییر جهت در مواضع و گفتار رئیس جمهور فعلی آمریکا شده است و در حقیقت سود سرشار ایالات متحده در رواج ناامنی و ایجاد تنش بین کشورهای اسلامی در منطقه است./جام نیوز

تازه های خبر
آمار وبسایت
  • بازدید امروز: 443
  • بازدید دیروز: 2159
  • کل بازدیدها: 5182836
وب لوکس موسسه خیریه آرزو وب لوکس وب لوکس وب لوکس وب لوکس
چندرسانه اي