۱۵:۴۹:۰۶ - چهارشنبه ۱ دی ۱۳۹۵
۳۰ هزار کیلومتر راه در استان اردبیل برفروبی شد
معاون اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل گفت: از آغاز بارش های برف در این استان از هفتم مهر تاکنون ۳۰ هزار کیلومتر بزرگراه ، راه اصلی ، فرعی و راه روستایی در این استان برفروبی شده است.

به گزارش ارس رسا، علی یوسف زاده روز چهارشنبه در بازدید از عملیات تعریض و بازگشایی گردنه الماس واقع در جاده خلخال به اسالم افزود: راهداران استان تلاش و حضوری شبانه روزی در جاده های استان دارند و با توجه به پیش بینی زمستانی سرد و سخت برفروبی بیش از این میزان سطح راههای ارتباطی استان تا پایان زمستان امسال دور از انتظار نیست.
وی گفت: در حال حاضر ۴۱۱ راهدار با بکارگیری ۲۲۹ دستگاه ماشین آلات سنگین برفروبی در قالب ۷۵ گروه برفروبی و ۴۵ گروه پشتیبانی در بازگشایی ، برفروبی ، نمک پاشی و نگهداری ۶ هزار و ۳۷۱ بزرگراه ، راه اصلی ، راه فرعی و راه روستایی استان فعالیت دارند که از این تعداد ۱۳ راهدار با کمک هفت دستگاه ماشین آلات راهداری در راهدار خانه الماس خلخال مشغول راهداری و خدمت رسانی به مسافران جاده کوهستانی خلخال به اسالم هستند.
وی با اشاره به سختی کار برفروبی در گردنه الماس خلخال تشریح کرد: این گردنه از سخت ترین گردنه های برفگیر کشور است که راهداری در آن ایثار و کار راهداران این راهدارخانه ستودنی و قابل تقدیر است.
اردبیل به لحاظ موقعیت جغرافیایی و طبیعی خود و قرار گرفتن در سرزمینی فلاتی شکل با شیب های بسیار تندی به زمین های کم ارتفاع اطراف خود شامل کرانه های دریای خزر ، جلگه پست مغان و نیز دشت های کم ارتفاع استان های آذربایجان شرقی و زنجان منتهی می شود و به همین لحاظ جاده های این استان اغلب دارای پیچ ها و شیب های بسیار تند هستند.
هشت گردنه سخت گذر به نام های حیران ، صایین ، بودالالو ، نقدوز ، الماس ، لنگان ، قره آغاج و اسلام آباد در راههای ارتباطی این استان قرار دارند.
شهرستان خلخال در ۱۰۵ کیلومتری جنوب اردبیل قرار دارد.
خبرنگار: بهرام نقی زاده **
ایرنا

 

تازه های خبر
آمار وبسایت
  • بازدید امروز: 314
  • بازدید دیروز: 1408
  • کل بازدیدها: 2882505
وب لوکس موسسه خیریه آرزو وب لوکس وب لوکس وب لوکس وب لوکس
چندرسانه اي