۱۰:۰۶:۲۶ - دوشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۶
۷۰ درصد جانباختگان سوانح رانندگی استان اردبیل مربوط به جاده های شمالی است
فرمانده پلیس راه استان اردبیل گفت: ۷۰ درصد جانباختگان تصادفات جاده ای در استان مربوط به جاده های منتهی به شهرستان های شمالی بویژه مشگین شهر می باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ارس رسا ؛ حجت فتاحی روز یکشنبه در جلسه کمیسیون ایمنی راه های استان افزود: جانباختگان تصادفات جاده ای در شش ماهه اول سالجاری ۴۷ نفر است که این تعداد در مدت مشابه سال گذشته ۵۹ نفر بود.
وی بیان کرد: بیشترین تعداد فوتی های ثبت شده ناشی از تصادفات درجاده های شمالی استان به تعداد ۴۲ نفر می باشد.
وی با اشاره به علت وقوع تصادف در جاده های استان نیز گفت: ۷۲ درصد از تصادفات در بین سواری ها اتفاق افتاده و ۳۸ درصد از تصادفات نیز بر اثر واژگونی بوده است.
فتاحی افزود: ۷۳ درصد از تصادفات در هوای صاف و روز روشن و در ساعت های ۱۲ تا ۱۶ عصر رخ داده است.
فرمانده پلیس راه استان عمده ترین مشکلات جاده های شمالی استان را کم عرض بودن معبر، نبود خط کشی ، وجود تقاطع های آنتنی شکل و ناایمن و نبود سیستم روشنایی عنوان کرد.
شهرستان های مشگین شهر ، پارس آباد، بیله سوار و گرمی مغان در شمال اردبیل واقع هستند. در این میان جاده مشگین شهر – پارس آباد مغان بیشترین تصادفات رانندگی را به خود اختصاص داده اند.

با وجود این هنوز حرکت قابل ملاحضه ای در این زمینه از سوی مسئولان خصوصا دست اندرکاران استانی و کشوری اعمال نشده است و گویا حیات ساکنان این نقطه از کشور برای آنان اهمیت چندانی ندارد.

این در حالی است که جاده مذکور از حدود سی سال پیش و برای ظرفیت و استانداردهای آن زمان تدارک دیده شده و از آن زمان تاکنون وسعت و جمعیت ساکنان این مناطق جهش چشمگیری را تجربه کرده است،در حالی که امکانات پیش بینی شده تنها برای جمعیت و تردد زمان مقتضی بکار رفته است.

 

ایرنا

 

تازه های خبر
آمار وبسایت
  • بازدید امروز: 1340
  • بازدید دیروز: 1492
  • کل بازدیدها: 1314852
وب لوکس موسسه خیریه آرزو وب لوکس وب لوکس وب لوکس وب لوکس
چندرسانه اي