۱۴:۳۱:۴۷ - شنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۸
جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان پارس آباد؛
مانور ساعت صفر اجرا می شود / آماده باش کامل دستگاهها تا ۱۵ فروردین
رئیس شورای هماهنگی مدیرت بحران شهرستان پارس آباد افزود : با توجه به ورود سامانه جدید بارشی به کشور همه مدیران و دستگاههای اجرایی پارس آباد تا ۱۵ فروردین ماه آماده باش خواهند بود مانور ساعت صفر در جهت بررسی میزان آمادگی دستگاههای اجرای و افزایش هماهنگی در مواقع وقوع سیل و آب گرفتگی و پیشگیری از بروز هرگونه حادثه احتمالی اجرا خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ارس رسا ؛ ستاد مدیریت بحران شهرستان پارس آباد امروز شنبه با حضور فرماندار شهرستان پارس آباد و دیگر دستگاههای عضو این ستاد در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان پارس آباد برگزار شد.

دکتر علایی فرماندار و رئیس شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان پارس آباد در این جلسه ضمن تبریک آغاز سال جدید و نام گذاری این سال را به نام سال رونق تولید از سوی مقام معظم رهبری سالی مهم عنوان کرد و گفت: همه باید برای تحقق این شعار تلاش مضاعف نموده و از هیچ تلاشی برای به ثمر رسیدن این رویداد مهم فروگذاری نکنیم.

وی با تسلیت به جان باختن تعدادی از هموطنان در حادثه سیل اخیر یادآور شد: حادثه هیچ وقت خبر نمی کند باید همیشه و در هر زمانی آمادگی خودمان را حفظ کرده و برای هرگونه پیشامد و حوادثی آمادگی کامل داشته باشیم تا خدای ناکرده پس از وقوع بحوادث دچار بحران نشده یا پشیمانی به دنبال نداشته باشیم.

فرماندار شهرستان پارس آباد در ادامه به استعلام وضعیت جوی از کارشناسان سازمان هواشناسی اشاره کرد و گفت: هرچند شدت بارش ها در شهرستان پارس آباد به حدی نیست که سبب بروز بحران یا حوادثی از این دست شود ، اما باید در برابر هرگونه احتمال سیل و آب گرفتگی آمادگی کامل داشته باشیم لذا انتظار می رود همه دستگاهها آمادگی لازم را داشته و عوامل و نیروها را بر اساس سناریوی بحرانی سازماندهی نمایند.

رئیس شورای هماهنگی مدیرت بحران شهرستان افزود : با توجه به ورود سامانه جدید بارشی به کشور همه مدیران و دستگاههای اجرایی پارس آباد تا ۱۵ فروردین ماه آماده باش خواهند بود و  مانور ساعت صفر در جهت بررسی میزان آمادگی دستگاههای اجرای و افزایش هماهنگی در مواقع وقوع سیل و آب گرفتگی اجرا خواهد شد.

علایی بر لایروبی کانالها و جویها و آبرو ها و سیلابها و اطلاع رسانی به ساکنان مناطق حاشیه رودخانه و دره های دارای سابقه سیل تاکید کرد و گفت: این یک شرایط حساس است و همه باید به شهرداری ها و دهیاریها کمک کنند تا ضمن جمع آوری بانک اطلاعاتی از  تجهیزات و ماشین الات  و نیروهای انسانی  در موقعیت های مکانی دارای خطر با هم مشارک نمایند .

وی همچنین ازاستقبال خودجوش مردم شریف شهرستان پارس آباد در کمک به هموطنان سیل زده قدردانی کرد و گفت: سپاه ،بسیج ، هلال احمر و سایر دستگاههای متولی در جمع آوری کمک های مردمی و ارسال به مناطق سیل زده  مشارکت بالایی داشته و توانسته اند به خوبی نام شهرستان پارس آباد را در میان دیگر مناطق کشور زنده کرده و در همیاری به هموطنان و همنوعان سهم عمده ای داشته باشند.

 

تازه های خبر
آمار وبسایت
  • بازدید امروز: 1088
  • بازدید دیروز: 2180
  • کل بازدیدها: 2369450
وب لوکس موسسه خیریه آرزو وب لوکس وب لوکس وب لوکس وب لوکس
چندرسانه اي