۱۰:۱۲:۱۷ - پنج شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۶
مدیرعامل آب منطقه‌ای اردبیل:
۴۸ سد در اردبیل احداث می‌شود/آبگیری ۳ سد تا پایان سال
مدیرعامل آب منطقه‌ای استان اردبیل گفت: در حال حاضر ۴۸ سد کوچک و بزرگ در سطح استان اردبیل احداث می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ارس رسا به نقل از خبرنگار مهر، اصغر سلیمان زاده ظهر چهارشنبه در چهلمین گردهمایی مدیران ارشد حوزه آب کشور تصریح کرد: علاوه بر این پنج شبکه مدرن و نیمه مدرن آب نیز در سطح استان در شرف بهره‌برداری است.

وی با بیان اینکه اجرای پروژه‌های آبی با هدف مهار آب‌های مرزی در استان دنبال می‌شود، ادامه داد: در همین راستا شبکه آبی خداآفرین با هدف تبدیل ۶۲ هزار هکتار از اراضی دیم به آبی در دست احداث است.

مدیرعامل آب منطقه‌ای استان به اجرای سدهای احمد بیگلو، تازه کند و عمارت اشاره و ابراز امیدواری کرد تا پایان سال بتوان هر سه سد را آبگیری کرد.

سلیمان زاده با اذعان به اینکه ۹۲ درصد از آب استان در بخش کشاورزی مصرف می‌شود، ادامه داد: به همین دلیل مدیریت مصارف آبی این بخش اهمیت ویژه دارد.

وی افزود: ۲۵۰ هزار هکتار از اراضی استان آبی و ۵۰۰ هزار هکتار دیم است و در مقابل ۸۴ رصد آب مصرفی استان از منابع آبی سطحی و مابقی از منابع آبی زیرزمینی تأمین می‌شود.

وی با اشاره به کاهش میزان بارندگی از ابتدای سال جاری به نسبت مدت مشابه سال گذشته تصریح کرد: در چند سال اخیر با کاهش حجم روان آب در سطح کشور، در سطح استان اردبیل نیز با کاهش منابع آبی مواجه هستیم.

مدیرعامل آب منطقه‌ای استان همچنین به اجرای شبکه آبرسانی مدرن در پنج شهرستان اشاره کرد و گفت: در سال‌های اخیر از محل صندوق توسعه ملی اعتبار مناسبی برای اجرای شبکه‌های آبی استان اختصاص یافته است.

تازه های خبر
آمار وبسایت
  • بازدید امروز: 907
  • بازدید دیروز: 2393
  • کل بازدیدها: 2816384
وب لوکس موسسه خیریه آرزو وب لوکس وب لوکس وب لوکس وب لوکس
چندرسانه اي