۱۵:۴۸:۳۳ - یکشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۷
فرماندار شهرستان پارس آباد:
۴۷ درصد عشایر استان اردبیل در شهرستان پارس آباد مغان سکونت دارند
فرماندار از خرید ۸ تانکر آب رسانی سیار با اعتبار بیش از ۲ میلیارد تومان برای عشایر استان به ارزش ۶۲۰ میلیون تومان خبر داد.

ارس رسا / صبح امروز(یک شنبه) جلسه شورای عشایری شهرستان به ریاست علایی فرماندار پارس آباد ، آذری مدیرکل جهاد عشایری استان و بهنژاد مدیرکل آب و فاضلاب روستایی استان در محل سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان پارس آباد برگزار شد.

فرماندار و رئیس شورای عشایری شهرستان پارس آباد در این جلسه از اجرای بزرگترین طرح عمرانی حوزه عشایری در سطح بیش از ۱۲۵۰۰ هکتار از اراضی شهرستان پارس آباد خبر داد و گفت :۴۷ درصد عشایر استان اردبیل در منطقه مغان با پرورش بیش از یک میلیون واحد دامی و تولید حدود ۳۰ درصد محصولات پروتئینی مورد نیاز استان در حال فعالیت هستند.

علایی با بیان اینکه استان اردبیل در بازه زمانی امسال نسبت به سال گذشته جزو استانهای کم بارش بوده است، گفت: باید تمهیدات لازم برای تامین نهاده های دامی مورد نیاز عشایر و تامین آب شرب عشایر پیش بینی گردد.

وی همچنین از خرید ۸ تانکر آب رسانی سیار با اعتبار بیش از ۲ میلیارد تومان برای عشایر استان خبر داد و گفت: از این تانکرها ۳ دستگاه به حوزه شهرستان پارس آباد اختصاص خواهد یافت و ۶۲۰ میلیون تومان نیز برای آب رسانی و خرید ۳۰ تانکر ۲۰۰۰ لیتری برای توزیع در بین عشایر شهرستان در شرایط بحرانی و کمبود آبی اختصاص خواهد یافت.

فرماندار پارس آباد ضمن تاکید بر تکمیل و تجهیز و ارتقا ظرفیت تولید آب شرب توسط تصفیه خانه های عمران آب و امام علی (ع) و آچ اشمه بر تکمیل پروژه آبرسانی به روستاهای و قشلاقات بخش اصلاندوز به خصوص روستاهای شرق و غرب دره رود که بیش از ۱۲ هزار جمعیت را شامل میگردد تصریح کرد.

وی همچنین به نظارت بر توزیع آرد عشایری و تامین نهاده های دامی جو و کپک مورد نیاز عشایر متناسب با نیاز بیش از یک میلیون واحد دامی در حال پرورش توسط عشایر منطقه اشاره کرد و گفت: در سال گذشته تنها ۹۵ تن نهاده های دامی به شهرستان پارس آباد به عنوان قطب عشایر استان اختصاص داده شده که کفاف نیاز های دام عشایر را نداده است، انتظار داریم ضمن پیگیری حقوق شهرستان نسبت به افزایش و توزیع عادلانه این نهاده ها در سال جاری اقدام گردد.

مهندس آذری مدیرکل عشایری استان اردبیل از پرورش ۳۸ درصد واحدهای دام استان اردبیل توسط عشایر پرورش خبر داد و گفت: در جهت تقویت اقتصاد عشایری و اشتغالزایی بیش از ۶ میلیارد تومان تسهیلات به جامعه عشایری شهرستان پارس آباد اعطا شده است.

مهندس بهنژاد مدیرکل آب و فاضلاب روستایی استان از اختصاص اعتبار لازم برای تکمیل پروژه آب رسانی تصفیه خانه عمران آباد خبر داد و گفت: همه انرژی استان را برای حل مشکل آب شرب روستاهای منطقه غرب شهرستان پارس آباد متمرکز و قرارداد کردیم تا عملیان اجرای پروژه به سرعت پیگیری شود تا فصل تنش های آبی به سر انجام برسد.

تازه های خبر
آمار وبسایت
  • بازدید امروز: 2054
  • بازدید دیروز: 2585
  • کل بازدیدها: 2031089
وب لوکس موسسه خیریه آرزو وب لوکس وب لوکس وب لوکس وب لوکس
چندرسانه اي